Güney Kore’den En Ucuz Nereye Uçulur

160417114633547504Güney Kore’ye gelmişken yakındaki bir iki ülkeyi daha göreyim diyenler için birkaç öneri. Özellikle sadece Japonya’ya odaklanan gezginlerin bu seçenekleri de dikkate almasında fayda var. Japonya Kore’ye en yakın ülke olmasına rağmen Kore’den Japonya’ya uçak biletleri her zaman makul değildir. Çoğu zaman uçak yerine Busan’a gidip deniz yoluyla geçmek daha uygun olur.

Ancak hem daha farklı ülkeler görmek hem de seyahatinizin daha ekonomik olmasını istiyorsanız şu ülkelere bakabilirsiniz:

1. Filipinler

Seul Incheon Havaalanından Filipinler’in başkenti Manila’ya uçuş 2.5-3 saat kadardır. Vakti çok iyi denk getirilirse Cebu Pacific Air gibi havayollarının otobüs bileti fiyatına uçak biletleri bulunuyor. Filipinler’de başkent Manila veya Cebu adası tercih edilebilinir. Böylece birkaç günlüğüne Filipinler’in güzel plajlarının tadını çıkarabilirsiniz.

*Filipinler Türkiye vatandaşlarından vize istemiyor.

2. Hong Kong

Kore’den uygun uçak bileti bulabileceğiniz ikinci bir ülke Hong Kong. Kore Easternjet gibi havayollarının sene içerisinde çok uygun uçak biletleri oluyor. Takip edilebilirsiniz. Ayrıca Uzak Doğu’ya gelmişken elektronik eşya satın almak isteyenler için de Hong Kong güzel bir tercihtir. Hong Kong’da telefon ve dijital fotoğraf makinası satın almak Kore’ye nazaran daha uygundur.

*Hong Kong Türkiye vatandaşlarından vize istemiyor.

3.Çin

Eğer vize durumunu halledebilirseniz elbetteki Kore’den Çin’e seyahat etmek en güzel ve en ekonomik tercih olur. Başkent Pekin veya ülkenin doğusundaki bir çok şehre Kore’den direkt uçuş bulunuyor. En uygun bilet için Çin’in farklı havayollarına bakabilirsiniz.

*Çin Türkiye vatandaşlarından vize istiyor. Eğer Kore’de uzun süreli vizeniz varsa Çin vizesini kolayca alabilirsiniz.

4. Güneydoğu Asya Ülkeleri; Vietnam, Kamboçya, Tayland, Malezya, Endonezya…

Seyahatinizi harika bir şekilde yönlendirmek istiyorsanız Kore’den bu ülkelere doğru da süzülebilirsiniz. Mesafeleri uzak olmasına rağmen çok uygun uçak biletleri bulma imkanınız var. Özellikle son dönemde Malezya hava yolu şirketleri çok uygun fiyata Kore’den bu bölgeye uçuş düzenliyor. Air Asia‘ya bakabilirsiniz.

*Bu ülkelerden sadece Vietnam Türkiye vatandaşlarından vize istiyor.

5. Moğolistan

Güney Kore’den Moğolistan’a gitmek sadece 3 saattir. Bir çoğunuz Moğolistan’ın Kore’ye bu kadar yakın olduğunu tahmin etmiyordur. Moğolistan da Kore’den uçuş için tercih edebileceğiniz bir güzergahtır. Uygun bilet için farklı Rus hava yolu şirketlerini kontrol edilebilirsiniz.

*Moğolistan Türkiye vatandaşlarından vize istemiyor.

5. Japonya

Ve tabiki Japonya.

*Japonya Türkiye vatandaşlarından vize istemiyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir